Wyszukaj...


Polecamy:

Kurs Stylizacji, Wizażu i Makijażu

Szkolenia i Kursy Kosmetyczne

Najczęście poszukiwane kursy

Terminy kursów

  • Kurs Kosmetyki Praktycznej
  • Kurs Art-Visage i Stylizacji
  • Kurs Manicure i Stylizacji Paznokci
  • Warsztaty: Akryl Fiberglass
  • Warsztaty: Paznokcie Fiberglass
  • Warsztaty: Henna
Zobacz wszystkie...

Oczyszczanie twarzy

Czyszczenie skóry twarzy to czynność, dzięki której nasza cera będzie wyglądać pięknie i zdrowo. Każdego dnia na naszej twarzy osadza się wiele zanieczyszczeń, które należy dokładnie usuwać. Dotyczy to nie tylko makijażu, ale również zanieczyszczeń i szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu.

Usunąć należy również łój i pot, który skóra naszej twarzy wytwarza przez cały czas. Najlepiej czyścic twarz dwa razy dziennie, rano oraz wieczorem, dbając o to, by stosowane podczas oczyszczania skóry kosmetyki były dostosowane do rodzaju cery.

Osoby, które mają cerę suchą, do czyszczenia twarzy powinny używać mleczka kosmetycznego, które świetnie usuwa brud oraz resztki makijażu, przy czym nie podrażnia ono skóry i działa bardzo delikatnie. Resztki mleczka po zakończeniu oczyszczania twarzy należy dokładnie usunąć, myjąc twarz ciepłą wodą.

Do czyszczenia cery tłustej można używać mydła, najlepiej takiego, które jest pozbawione odczynu zasadowego. Dla cery mieszanej najlepszym rozwiązaniem będą specjalne żele, które zawierają dużo substancji powierzchniowo czynnych i nieco przypominają tradycyjną śmietankę kosmetyczną. Cera normalna jest najmniej wymagająca, i można ją oczyszczać za pomocą zwykłego mydła.